Fiorentina’nın yeni menajeri

0

Posted on : 27-05-2010 | By : Çağdaş | In : Havadan Sudan

Sene 1995.  O zamanlar babamın görevi dolayısıyla Gölcük’te oturuyoruz.

486 bilgisayarımda oynadığım birkaç oyun vardı. Yine bir gün oyun almaya gittiğimde bilgisayarcıda tek disketlik bir oyun görmüştüm: Championship Manager 2. İtalya liginde geçen bir menajerlik oyunuydu. Yazılar ekrandan akardı, gol olduğu zaman “In off the post” benzeri mesajlar çıkardı. Saatlerce oynadığımı hatırlarım. Özellikle genç yıldızları keşfedip parlattıkça kendimi gerçek bir menajer gibi hissederdim, “Hall of Fame” bölümlerinde Alex Ferguson’a fark atardım “World Class Manager” olurdum.

Oyunun tutkunları hatırlayacaktır, Peter Prospar gibi fenomen oyuncular vardı :) Hatta Ersun Yenal’ın bile bu oyunu sürekli oynadığı söylenirdi. Bir ilginç bilgi daha Everton, oyunu yapan firmayla anlaşarak oyunun database’ini kullanmak üzere geçtiğimiz sene bir anlaşma yaptı. Oyunu zaten güzel kılan da özellikle gerçeğe yakın bu database’idir. Herkes kendini transfer sihirbazı Haldun Üstünel gibi hisseder bu oyun sayesinde.

Football Manager 2010‘u ilk çıktığında almıştım ama bir türlü oturup oynamaya fırsat bulamamıştım. Futbol gündeminin ve özellikle transfer haberlerinin yoğun olduğu bu dönemde bir heves oyuna başladım.

Fiorentina’nın yeni menajeri artık benim. Hadi bakalım yolumuz açık olsun…

Post a comment