Bir Babalar Günü Yazısı

2

Posted on : 20-06-2010 | By : Çağdaş | In : Ailem

Bugün Babalar Günü. Öncelikle tüm babaları tebrik ederek yazıma başlamak isterim. :)

Herkesin babası kendisi için çok kıymetlidir. Bu noktada ayrı bir paragrafı fedakarlığı, özverisi ve en önemlisi desteğiyle hayatımdaki önemli insanlardan biri olan babam için açmak istiyorum.

Gayrettepe’de otururken evimiz Ali Sami Yen stadına çok yakındı. Fenerbahçeli olmasına rağmen ısrarlarımı kırmazdı, beni Galatasaray maçlarına götürürdü. Hatta Galatasaray-Zeytinburnu maçında yanlışlıkla Zeytinburnu taraftarlarının tribününe girmiştik ve girmemizle hızlı bir şekilde kaçmamız bir olmuştu :)

2000 yılında üniversitede ilk yılımda aldığım derslerin ancak yarısını verebilmiştim. Normalde herkes yaz okuluna kalırken, kendisi beni Amerika-San Diego’ya göndermişti. Bu gezinin hikayesini ayrı bir yazı olarak yazmak isterim. Gezide bize eşlik eden bir kişinin “Baban seni bu kadar dersten kalmana rağmen buraya gönderiyor. Demek ki hepsini versen Ay’a gönderecek.” sözünü hala tebessümle hatırlıyorum :)

Bu geziden sonra neredeyse her sene bir fırsat bulup yazları Amerika’ya gitmiştim. Genelde biletleri 1 sene boyunca biriken millerden alıyordum. Bu geziler boyunca yalnız değildim yanımda çok önemli bir destekçim vardı. Babamın Shop&Miles kartı :) Geçtiğimiz sene Shop&Miles’ın hepimize Platinium kart göndermesine şaşırmamak lazım senelerce kendilerine ciddi katkılarım oldu.

Birçok yakın tanıdığımızın “Oralarda ne yapacak? Zaten çekingen çocuktur, pek bir yer göremez masraf etmeseydiniz.” dediğini çok iyi biliyorum. Bu sözlere hiçbir zaman kulak asmadı, tam tersine bana destek oldu. Bu özgüvenle görmediğim yer kalmadı diyebilirim.
(P.S: Babacım bu sözüme aldırma, daha göremediğim yerler var malum dünya büyük :) )

İşte bu duygularla sevgili babam Bülent Önen’in de babalar gününü kutlamak istiyorum. Sevgili Babacım, umarım bende baba olduğumda, kendi çocuklarıma senin bana sağladığın imkanların benzerini sağlayabilirim.

Sevgiler…

Comments (2)

Benim Arslan Oğlum; Ben dede, sen baba olduğunda eminim ki sen, benim sana yaptıklarımdan çok daha fazlasını kendi evladın için yapacaksındır. Son nefesimi verene kadar her zaman yanındayım, sen benim hayatta ki tek varlığımsın. Sana yaptıklarım az bile, zira sen bunların daha fazlasını hak ediyorsun. Benim biricik arslan oğlum.

BABAN

[...] bendeki seyahat merakı, 2000 yılının Ağustos ayında babamın gönderdiği Amerika gezisiyle başladı. Üniversitenin ilk yılında, artık hayata daha farklı [...]

Post a comment