Yeni İçerik Sitemiz – Bilimania.com

3

Posted on : 19-01-2011 | By : Çağdaş | In : İş Dünyası

Yeni başlayan bir yıl, her zaman beraberinde yeni bir dinamizm getirir.

Bizde şirket olarak bu dinamizm doğrultusunda 2011 başı itibariyle yeni bir içerik sitesini hayata geçirdik: Bilimania.com

Malum 2010 yılı ülkemizde internet girişimleri konusunda gerçekten hareketli bir yıl oldu. Özellikle grup satın alma alanında ciddi yatırımlar gözlemledik. Fakat bütün bu gelişmeler olurken farklı bir sorunun cevabı sosyal medya ve forum sayfalarında aranıyordu:

İçerik siteleri böylesi bir ortamda başarılı olabilir mi?

Biz bu sorunun cevabının “Evet” olduğunu düşündüğümüz için, içerik anlamında kopyala-yapıştır sitelerden farklı olmasını hedeflediğimiz bir site yapmaya karar verdik. Ülkemizde bilim meraklılarına yönelik Türkçe bir web sitesinin boşluğunu hissedenlerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda ana fikrimizi BİLİM olarak belirledik. Bu noktada TÜBİTAK’ta uzun yıllar görev almış Sayın Prof. Dr. Fuat İNCE’nin fikir önderliği ve içerik desteği doğrultusunda yoğun bir şekilde çalıştık ve artık sitemiz sizlerle buluşuyor.

İçerik sitesi hazırlamak gerçekten emek isteyen bir süreç. Güncel bilgileri takip etmeniz, hızlı olmanız ve en önemlisi ziyaretçilerinize her siteye girdiklerinde yeni bir içerik sunmanız gerekiyor. Bu noktada içerik ekibimiz, farklı kaynaklardan aldığı haberleri doğrudan yayınlamak yerine kendi süzgeçlerinden geçirip yorumlarını ekleyerek paylaşıyor.

Yolumuz uzun. Bu süreçte yorumlarınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

P.S. (1): Bilimania.com’u Twitter ve Facebook’tan da takip edebilirsiniz.

P.S. (2): İçerik siteleriyle ilgili olarak Webrazzi’de yayınlanmış bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Comments (3)

Sadece yetişkinlerin değil çocukların da çok ilgisini çekecek Bilimania… Çünkü tüm bilimseverlere penceresi açık:-) ve yeni penceler açmaya… Önümüzdeki günlerde okuyucuların yorumlarıyla önemli bir tartışma platformu olacağına da inanıyorum.

Yazının üzerine siteye girip baktım. Gerçekten Bilimania süper bir site, içi çok dolu. İyi bir dergi olabilecek kadar kalite içerik ve görsel var. Okurken çok keyif aldım.

Emeğinize sağlık :)

İyi dileklerine %100 katılıyorum, Çağdaş.

Post a comment