2011 Yaz Tatili Rotaları

2

Posted on : 31-03-2011 | By : Çağdaş | In : Geziler & Keşifler

Yazımın başlığını okuyunca “Daha bahara yeni başlıyoruz, yaz tatili nereden çıktı?” diye sorabilirsiniz.

Malum zaman çabuk geçiyor. Bugün, yarın derken bir anda bakarsınız yaz ayları gelir, son dakika organize olmak için stres yaşarsınız. Hazır erken rezervasyon dönemi başlamışken yaz tatili planlarını yapmaya başlamakta fayda var.

Daha önce burada 2011 yılında popüler olacağını düşündüğüm seyahat duraklarını paylaşmıştım.

Bu yaz, Şeker Bayramı öncesi veya sonrasında alınabilecek bir izinle, uzun bir tatil yaratma imkanı var. Bu süre içerisinde, genel yaz tatili rotalarına alternatif olabileceğini düşündüğüm birkaç rotayı paylaşmak isterim.

Portekiz Turu & Madeira: Portekiz, Avrupa’da çok merak ettiğim ülkelerden biri. Avrupa ile Güney Amerika kültürlerinin ilginç bir karması olduğunu düşünüyorum. Denize girmek (Madeira), değişik şehirleri keşfetmek (Lizbon,Porto) ve tarihi yerleri (Fatima) ziyaret etmek adına ilginç bir tercih olabilir. Özellikle Madeira adasıyla ilgili olumlu yorumlar okuyorum.

San Diego – California: San Diego, Amerika’da ilk gittiğim şehirdi. California denilince akla hemen Los Angeles ve San Francisco gelir. Bu büyüleyici iki şehrin yanına San Diego’yu da mutlaka eklemek lazım. Coronado, Balboa Park, La Jolla, San Diego Zoo ve SeaWorld San Diego aklıma ilk gelen yerler. Hatta isterseniz 5 saatlik bir araba yolculuğuyla Las Vegas’a da gidebilirsiniz. Veya araba kiralamışken San Diego’dan San Francisco’ya kadar olan California sahilini gezebilirsiniz.
(P.S: Las Vegas maceralarımı ayrıca paylaşırım. Bence herkesin hayatında mutlaka görmesi gereken bir yerdir.)

Mauritius: Mauritius, Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden biri. “Hint Okyanusu Yıldızı” diye tanımlanan bu güzel adaya Emirates havayollarıyla Dubai aktarmalı gidilebiliyor. Şöyle tropik bir sahilde uzanayım, elimde güzel bir kitap olsun, bir yandan da kokteylimi yudumlayayım derseniz güzel bir tercih olabilir. Tamamen zihninizi boşaltıp, yeniden şarj olmuş bir şekilde tatilden dönebilirsiniz. :)

İtiraf edeyim bu yazıyı yazarken tatili çok özlediğimi fark ettim. Tatili düşünmek, planlarını yapmak, gidilebilecek rotaları belirlemek bile insanın motivasyonunu arttırıyor. Gerçekten tatil gibisi yok. :)

“Bütün dünya buna inansa, hayat TATİL olsa” diyerek yazımı noktalayayım. :)

2011 yılı yaz tatilinizin en güzel şekilde geçmesi dileklerimle…

Comments (2)

Seninde görmediğin yerler varmış demek, inşallah tüm dünyayı gezersin. Yazın çok güzel olmuş, ileride bir roman yazmanı tavsiye ediyorum.

türkiyeden vize almayacak olan rusyanında bu yaz gezilip görülmesi gerekebilir. özellikle st.petersburg tarihi dokusu ve mükemmel mimarisi ile dikkat çekiyor.

Post a comment