Sen Aslansın Unutma!

0

Posted on : 16-04-2011 | By : Çağdaş | In : Sportif

Hani kabus gördükten sonra uyanıp her şeyin bir rüya olduğunu fark ettiğinizde büyük bir rahatlama duyarsınız ya, işte Galatasaray’da bu sezonu tamamladığında böyle hissedecek diye düşünüyorum.

Yazmak istediğim çok şey var ama açık konuşmak gerekirse 2000 yılındaki UEFA ve Süper Kupa şampiyonlukları sonrası Galatasaray’da ciddi bir düşüş başlamıştı. Günü kurtaracak geçici çözümler kulübü bir yere getirmedi. Aynı seçimleri yaparak farklı bir sonuç elde edilemeyeceği artık net bir şekilde görülmüş ve anlaşılmış olmalı diye düşünüyorum. (Bkz. 2.Fatih Terim ve 2.Hagi dönemleri)

Bunun dışında yönetimdeki iç çekişmelerin, ego savaşlarının bir kurumu ne hale getirdiğinin de acı bir örneğini de görmüş olduk. Umarım bu yaşananlar bir Vaka Analizi (Case Study) olarak Galatasaray’ın ilgili birimleri tarafından incelenir ve geleceğe yönelik daha net bir vizyon çizilir.

Bu sezona dönersek, takımın ayağa kalkması için gereken tek şey oyuncuların “Aslan” olduklarını hatırlamaları ve “Aslan Yürekleriyle” sezon sonuna kadar mücadele etmeleri. Korkudan küme düşme hesaplarına girmiyorum ancak Pazartesi Manisaspor’u yenmemiz ve gelecek hafta Fenerbahçe’nin de Bucaspor’u yenmesi durumunda bu tehlike sanırım ortadan kalkıyor.

Özetle Galatasaray, 2000 yılında yapması gereken yeniden yapılanma hamlesini 11 yıl gecikmeyle bu sezon sonunda yapacak. Bu tarz hamleler her zaman bir soru işareti içerir, ama kaybedecek bir şeylerin kalmadığı noktada farklı bir yol çizmek her zaman avantaj sağlar. (Örn. Baros, Kewell, Neill gibi isimlerin gönderilmesi) Taşların yerine oturması ise en az 3-4 yıl alacaktır diye tahmin ediyorum. Sabretmekten başka şu aşamada yapacak bir şey yok.

Post a comment