Pizzanın Yeni Adresi

0

Posted on : 30-06-2011 | By : Çağdaş | In : Sosyalleşmek

Haziran ayı, etkinlikler açısından önemli bir aydır.

Babalar Günü, babamın doğum günü, eşimin doğum günü ve eşimle ilk buluşmamızın yıldönümü… Liste böyle uzayıp gider.

Bende eşimin doğum gününü fırsat bilerek kendisine yakın arkadaşlarımızla bir sürpriz hazırladım. Mekan olarak seçimim ise Sıraselviler’deki Pizzeria Trio oldu. Pizzayı çok seven biri olarak son dönemlerdeki en lezzetli pizzayı burada yediğimi söylemem lazım.

Biz gittiğimizde müşteri profili ağırlıklı olarak yabancı misafirlerden oluşuyordu. Bunun üzerine mekanın sevimli ambiyansını da ekleyince kendimizi bir an için İtalya’da pizza yiyor gibi hissettik desem abartmış olmam. :)

Pizzeria Trio’da pizzalar özel olarak ince hamur olacak şekilde taş fırında yapılıyor. Gerek başlangıçlar, gerekse salatalar çok başarılı gözüküyor. Eğer yolunuz düşerse dana carpaccio ile başlayıp, takiben güzel bir pizza ve yanında Piccini bölgesinden bir kadeh kırmızı şarap ile geceye devam etmenizi öneririm. Yemek sonrası tiramisu yemeyi de unutmayın. :)

Mekan çok fazla büyük olmadığı için öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Eğer masalar doluysa, bazı mekanlar gibi müşterileri bekletmek yerine “Bu akşam doluyuz” denilmesi çok hoşuma gitti. Böylece yemeği rahat rahat yiyorsunuz, başınızda kalkmanızı bekleyen müşteriler veya garsonlar olmuyor.

Özetle İstanbul’da butik bir restoranda güzel bir pizza yemek isterseniz yeni adresiniz olarak Pizzeria Trio’yu kaydetmenizi öneriyorum. :)

Bon Appétit ;)

(Görsel, Pizzeria Trio web sitesinden alınmıştır.)

Post a comment